Ostoskorissa
yhteensä 0.00 €
 
Öljynsuodatin
Osanumero : OP617
Merkki : FILTRON
 
Öljynsuodatin Hinta 6.55 €
Toimitusaika
(työpäivää): 1-5

Hinnat sisältävät ALV:n 24%
-
   
 
Korkeus (mm) 74,5
Kierrekoko M 20X1,5
Ulkoläpimitta [mm] 82
Venttiilimalli Paineenrajoitin venttiili
Suodatintyyppi Ruuvattava suodatin
 
Vastaavat
Merkki/Malli Osanumero Nimike   Toimitusaika
(työpäivää)
Hinta Määrä  
WIXFILTERS WL7171 Öljynsuodatin
0-1 2.80 € Hyllyssä
Vertailunumerot
Merkki Osanumero
AC X88
AC X92
AC X120
AC X580
FIATHITACHI 76567343
FIATHITACHI 4294838
FORD 5012574
FORD 3252742
FORD 5021023
GENERALMOTORS 93156667
GENERALMOTORS 94243502
GENERALMOTORS 94430411
GENERALMOTORS 97209306
GENERALMOTORS 93156093
GENERALMOTORS 94201942
HURTH OK186
HYUNDAI 2630021A00
HYUNDAI 2630035501
HYUNDAI 2630011100
HYUNDAI 2630035503
HYUNDAI 2630035054
HYUNDAI 2630035056
HYUNDAI 2630035502
HYUNDAI 2630021010
HYUNDAI 2630035500
HYUNDAI B17003H
ISUZU 8942511100
ISUZU 8972093060
ISUZU 894243502
ISUZU 94201942
ISUZU 894430411
ISUZU 894201942
ISUZU 8972093062
ISUZU 8942435020
ISUZU 8944304111
ISUZU 8942019423
ISUZU 8942435021
ISUZU 897209306
ISUZU 8942432700
JOHNDEERE AM101378
KIA 2630035502
KIA 0RF0323802
KIA ORF0323802A
KIA KKYO114302
KIA 0RF0323802A
KIA 2630035501
KIA ORF0323802B
KIA 2630035503
KIA ORF0323802
KIA KKY0114302
MAZDA RF0123802
MAZDA AM0114300
MAZDA RF7914302
MAZDA RF0123802A
MAZDA RFY214302
MAZDA RF0123802A9A
MAZDA B6Y014302
MAZDA RFY2143029A
MAZDA RF2A14302A
MAZDA RFY514302
MITSUBISHI MD356000
MITSUBISHI MD071462A
MITSUBISHI MD007360
MITSUBISHI 4063396
MITSUBISHI K4662010
MITSUBISHI MD136790
MITSUBISHI MD061445
MITSUBISHI MZ690150
MITSUBISHI MD084693
MITSUBISHI MD017440
MITSUBISHI K486201
MITSUBISHI 2630021010
MITSUBISHI MD322508
MITSUBISHI MD069982
MITSUBISHI MD001445
MITSUBISHI MD097003
MITSUBISHI MD030795
MITSUBISHI XD00145
MITSUBISHI K9665400
MITSUBISHI MD352626
MITSUBISHI MD071462
MITSUBISHI MD007095
MITSUBISHI D001450
MITSUBISHI MD136466
MITSUBISHI MD031805
OPEL 5650304
OPEL 650306
OPEL 650393
PROTON PW510253
SMART 1221800110
SOLO S102002
SUBARU 15208AA031
VAUXHALL 94201942
Sopii autoihin
Merkki/Malli Vuosimalli kW hv l/cm3 Tyyppi/laji
HYUNDAI PONY 1.2 06.1974 - 12.1982 40 54 1238 Viistoperä
HYUNDAI PONY Wagon 1.2 02.1978 - . 40 54 1238 StW
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3 10.1994 - 01.2000 44 60 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3 10.1994 - 01.2000 55 75 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3 09.1995 - 05.1998 40 54 1341 Viistoperä
HYUNDAI PONY (X-2) 1.3 10.1989 - 01.1995 43 58 1299 Viistoperä
HYUNDAI PONY / EXCEL Sedan (X-2) 1.3 01.1990 - 01.1995 49 67 1299 Sedan
HYUNDAI PONY (X-1) 1.3 10.1985 - 09.1989 50 68 1299 Viistoperä
HYUNDAI PONY Sedan (X-1) 1.3 10.1985 - 09.1989 50 68 1299 Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.3 10.1994 - 01.2000 44 60 1341 Sedan
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.3 10.1994 - 01.2000 55 75 1341 Sedan
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3 01.2000 - 11.2005 55 75 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3 01.2000 - 11.2005 61 83 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3 01.2000 - 11.2005 63 86 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.3 08.2002 - 11.2005 62 84 1341 Viistoperä
HYUNDAI GETZ (TB) 1.3 09.2003 - 09.2005 63 85 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.3 01.2000 - 11.2005 55 75 1341 Sedan
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.3 01.2000 - 11.2005 63 86 1341 Sedan
PROTO WIRA 1.3 08.2000 - . 55 74 1298 Sedan
PROTO WIRA Viistoperä 1.3 08.2000 - . 55 74 1298 Viistoperä
HYUNDAI GETZ (TB) 1.3 i 09.2002 - 03.2004 60 82 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.3 i 12V 10.1994 - 01.2000 62 84 1341 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.3 i 12V 10.1994 - 01.2000 62 84 1341 Sedan
HYUNDAI STELLAR (F31_, SF2_) 1.4 10.1983 - 08.1986 50 68 1439 Sedan
HYUNDAI PONY 1.4 08.1977 - 12.1982 50 68 1439 Viistoperä
HYUNDAI PONY Wagon 1.4 02.1978 - . 50 68 1439 StW
HYUNDAI i30 CW (FD) 1.4 10.2007 - 06.2012 77 105 1396 StW
HYUNDAI i30 CW (FD) 1.4 11.2009 - 06.2012 80 109 1396 StW
HYUNDAI i20 (PB, PBT) 1.4 09.2008 - . 74 101 1396 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT IV (RB) 1.4 11.2010 - . 79 107 1396 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.4 11.2010 - . 80 109 1396 Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.4 11.2010 - . 74 101 1368 Sedan
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 1.4 12.2006 - 12.2012 77 105 1396 Viistoperä
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 1.4 12.2006 - 12.2012 80 109 1396 Viistoperä
KIA CEE'D SW (ED) 1.4 10.2010 - 12.2012 77 105 1396 StW
KIA CEE'D SW (ED) 1.4 09.2007 - 12.2012 80 109 1396 StW
KIA PRO CEE'D (ED) 1.4 02.2008 - 09.2012 77 105 1396 Viistoperä
KIA RIO II Sedan (JB) 1.4 16V 03.2005 - . 71 97 1399 Sedan
KIA RIO II (JB) 1.4 16V 03.2005 - . 71 97 1399 Viistoperä
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 1.4 CVVT 06.2010 - 12.2012 66 90 1396 Viistoperä
KIA CEE'D SW (ED) 1.4 CVVT 10.2010 - 12.2012 66 90 1396 StW
KIA VENGA (YN) 1.4 CVVT 02.2010 - . 66 90 1396 Viistoperä
KIA RIO III (UB) 1.4 CVVT 09.2011 - . 80 109 1396 Viistoperä
KIA RIO III (UB) 1.4 CVVT 09.2011 - . 79 107 1396 Viistoperä
KIA RIO III Sedan (UB) 1.4 CVVT 10.2011 - . 80 109 1396 Sedan
HYUNDAI ACCENT III (MC) 1.4 GL 11.2005 - 11.2010 71 97 1399 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT III Sedan (MC) 1.4 GL 11.2005 - 11.2010 71 97 1399 Sedan
HYUNDAI GETZ (TB) 1.4 i 08.2005 - . 71 97 1399 Viistoperä
HYUNDAI PONY (X-2) 1.5 10.1989 - 01.1995 53 72 1468 Viistoperä
HYUNDAI PONY (X-1) 1.5 10.1985 - 09.1989 53 72 1468 Viistoperä
HYUNDAI PONY Sedan (X-1) 1.5 10.1985 - 09.1989 53 72 1468 Sedan
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5 09.2000 - 11.2005 75 102 1495 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.5 01.2000 - 11.2005 66 90 1495 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5 01.2000 - 11.2005 66 90 1495 Sedan
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.5 09.1999 - 10.2002 73 99 1495 Sedan
PROTO SALOON Sedan (C2_S) 1.5 01.1991 - 11.1996 66 90 1468 Sedan
PROTO AEROBACK Viistoperä (C2_A, C9_L) 1.5 01.1991 - 11.1996 66 90 1468 Viistoperä
PROTO SATRIA (C9_M) 1.5 07.2000 - . 64 86 1468 Viistoperä
PROTO WIRA 1.5 08.2000 - . 64 86 1468 Sedan
PROTO WIRA Viistoperä 1.5 08.2000 - . 64 86 1468 Viistoperä
HYUNDAI LANTRA II Wagon (J-2) 1.5 12V 04.1997 - 10.2000 65 88 1495 StW
HYUNDAI LANTRA II (J-2) 1.5 12V 12.1996 - 09.2000 65 88 1495 Sedan
MITSUBISHI LANCER VI (CJ-CP_) 1.5 16V (CK2A) 10.1999 - 08.2003 69 94 1468 Sedan
MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 CZT 03.2005 - 06.2012 110 150 1468 Viistoperä
HYUNDAI PONY (X-2) 1.5 i 10.1989 - 01.1995 61 83 1468 Viistoperä
HYUNDAI PONY (X-2) 1.5 i 10.1989 - 01.1995 62 84 1468 Viistoperä
HYUNDAI S COUPE (SLC) 1.5 i 02.1990 - 05.1996 62 84 1468 Coupe
HYUNDAI S COUPE (SLC) 1.5 i 04.1992 - 05.1996 65 88 1495 Coupe
HYUNDAI GETZ (TB) 1.5 i 03.2003 - 09.2005 73 99 1495 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.5 i 12V 10.1994 - 01.2000 65 88 1495 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.5 i 12V 10.1994 - 01.2000 65 88 1495 Sedan
HYUNDAI ACCENT I (X-3) 1.5 i 16V 12.1995 - 01.2000 73 99 1495 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT Sedan (X-3) 1.5 i 16V 10.1995 - 01.2000 73 99 1495 Sedan
HYUNDAI S COUPE (SLC) 1.5 i Turbo 04.1991 - 05.1996 85 116 1495 Coupe
HYUNDAI LANTRA I (J-1) 1.5 i.e. 10.1990 - 11.1995 63 86 1468 Sedan
MITSUBISHI COLT CZC Cabriolet (RG) 1.5 Turbo 05.2006 - 07.2009 110 150 1468 Cabriolet
MITSUBISHI COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 Turbo (Z23) 09.2006 - 06.2012 113 154 1468 Viistoperä
HYUNDAI STELLAR (F31_, SF2_) 1.6 10.1983 - 12.1991 56 76 1597 Sedan
HYUNDAI ACCENT II (LC) 1.6 12.2002 - 11.2005 77 105 1599 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA Sedan (XD) 1.6 06.2000 - 07.2006 79 107 1599 Sedan
HYUNDAI ELANTRA Sedan (XD) 1.6 05.2003 - 07.2006 77 105 1599 Sedan
HYUNDAI ELANTRA (XD) 1.6 06.2000 - 07.2006 79 107 1599 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA (XD) 1.6 05.2003 - 07.2006 77 105 1599 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA (XD) 1.6 09.2003 - 07.2006 82 112 1599 Viistoperä
HYUNDAI MATRIX (FC) 1.6 06.2001 - 08.2010 76 103 1599 Tila-auto
HYUNDAI MATRIX (FC) 1.6 01.2002 - 12.2005 66 90 1599 Tila-auto
HYUNDAI GETZ (TB) 1.6 09.2002 - 09.2005 77 106 1599 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT II Sedan (LC) 1.6 12.2002 - 11.2005 77 105 1599 Sedan
HYUNDAI i30 (FD) 1.6 02.2008 - 11.2011 93 126 1591 Viistoperä
HYUNDAI i20 (PB, PBT) 1.6 09.2008 - . 93 126 1591 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT IV (RB) 1.6 11.2010 - . 91 124 1591 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA Sedan (MD, UD) 1.6 06.2011 - . 97 132 1591 Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6 11.2010 - . 90 122 1591 Sedan
HYUNDAI ACCENT IV Sedan (RB) 1.6 11.2010 - . 91 123 1591 Sedan
KIA CERATO Sedan (LD) 1.6 04.2004 - . 77 105 1599 Sedan
KIA CERATO Sedan (LD) 1.6 05.2006 - . 90 122 1591 Sedan
KIA CERATO (LD) 1.6 07.2004 - . 77 105 1599 Viistoperä
KIA CERATO (LD) 1.6 05.2006 - . 90 122 1591 Viistoperä
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 1.6 09.2007 - 12.2012 85 115 1591 Viistoperä
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 1.6 12.2006 - 12.2012 90 122 1591 Viistoperä
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 09.2007 - 11.2012 85 115 1591 StW
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 09.2007 - 12.2012 90 122 1591 StW
KIA CERATO II Sedan (TD) 1.6 01.2010 - . 93 126 1591 Sedan
HYUNDAI LANTRA II Wagon (J-2) 1.6 16V 02.1996 - 10.2000 84 114 1599 StW
HYUNDAI COUPE (RD) 1.6 16V 03.1998 - 04.2002 85 116 1599 Coupe
HYUNDAI LANTRA II (J-2) 1.6 16V 11.1995 - 09.2000 84 114 1599 Sedan
HYUNDAI COUPE (GK) 1.6 16V 03.2002 - 08.2009 77 105 1599 Coupe
HYUNDAI COUPE (GK) 1.6 16V 03.2002 - 08.2009 79 107 1599 Coupe
KIA RIO II Sedan (JB) 1.6 16V 03.2005 - . 82 112 1599 Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB/D_A) 1.6 16V (CB4A) 06.1992 - 12.1996 83 113 1597 Sedan
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V (CB4W) 12.1992 - 10.2003 83 113 1597 StW
MITSUBISHI LANCER VI (CJ-CP_) 1.6 16V (CK4A) 12.1995 - 08.2003 66 90 1597 Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB/D_A) 1.6 16V 4WD (CD4A) 06.1992 - 12.1996 83 113 1597 Sedan
MITSUBISHI LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V 4WD (CD4W) 12.1992 - 10.2003 83 113 1597 StW
HYUNDAI ELANTRA Sedan (HD) 1.6 CVVT 06.2006 - 06.2011 90 122 1591 Sedan
KIA RIO II (JB) 1.6 CVVT 03.2005 - . 82 112 1599 Viistoperä
KIA CARENS III (UN) 1.6 CVVT 10.2010 - . 93 126 1591 Tila-auto
KIA CARENS III (UN) 1.6 CVVT 08.2009 - . 97 132 1591 Tila-auto
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 1.6 CVVT 10.2010 - 12.2012 92 125 1591 Viistoperä
KIA CEE'D SW (ED) 1.6 CVVT 06.2009 - 12.2012 92 125 1591 StW
KIA PRO CEE'D (ED) 1.6 CVVT 10.2010 - 02.2013 92 125 1591 Viistoperä
KIA SOUL (AM) 1.6 CVVT 02.2009 - . 93 126 1591 Viistoperä
KIA VENGA (YN) 1.6 CVVT 02.2010 - . 92 125 1591 Viistoperä
KIA RIO III (UB) 1.6 CVVT 06.2012 - . 90 123 1591 Viistoperä
KIA RIO III Sedan (UB) 1.6 CVVT 06.2012 - . 90 123 1591 Sedan
KIA SOUL (AM) 1.6 GDI 06.2011 - . 103 140 1591 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT III (MC) 1.6 GLS 11.2005 - 11.2010 82 112 1599 Viistoperä
HYUNDAI ACCENT III Sedan (MC) 1.6 GLS 11.2005 - 11.2010 82 112 1599 Sedan
KIA CEE'D (JD) 1.6 GT 06.2013 - . 150 204 1591 Viistoperä
HYUNDAI LANTRA II Wagon (J-2) 1.6 i 02.1996 - 10.2000 66 90 1599 StW
HYUNDAI LANTRA II (J-2) 1.6 i 11.1995 - 09.2000 66 90 1599 Sedan
HYUNDAI COUPE (RD) 1.6 i 16V 12.1996 - 04.2002 84 114 1599 Coupe
LOTUS ELAN 1.6 i 16V 09.1989 - 11.1995 97 132 1588 Cabriolet
LOTUS ELAN 1.6 i 16V Turbo 09.1989 - 11.1995 123 167 1588 Cabriolet
LOTUS ELAN 1.6 i 16V Turbo 09.1991 - 11.1995 115 156 1588 Cabriolet
HYUNDAI LANTRA I (J-1) 1.6 i.e. 16V 10.1990 - 11.1995 78 106 1596 Sedan
HYUNDAI LANTRA I (J-1) 1.6 i.e. 16V 10.1990 - 11.1995 84 114 1596 Sedan
MAZDA 323 S V (BA) 1.6 TD 05.1994 - 09.1998 60 82 1686 Sedan
HYUNDAI ELANTRA Sedan (XD) 1.8 06.2000 - 07.2006 97 132 1795 Sedan
HYUNDAI ELANTRA (XD) 1.8 06.2000 - 07.2006 97 132 1795 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA (XD) 1.8 11.2002 - 07.2006 98 133 1795 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA (XD) 1.8 06.2000 - 07.2003 79 107 1795 Viistoperä
HYUNDAI MATRIX (FC) 1.8 06.2001 - 08.2010 90 122 1795 Tila-auto
HYUNDAI ELANTRA Sedan (MD, UD) 1.8 09.2010 - . 110 150 1797 Sedan
KIA CERATO Sedan 1.8 10.2001 - 07.2004 85 116 1793 Sedan
HYUNDAI LANTRA II Wagon (J-2) 1.8 16V 02.1996 - 10.2000 94 128 1795 StW
HYUNDAI LANTRA II (J-2) 1.8 16V 11.1995 - 09.2000 94 128 1795 Sedan
MITSUBISHI LANCER V (CB/D_A) 1.8 16V (CB5A) 06.1992 - 12.1993 103 140 1834 Sedan
MITSUBISHI PAJERO PININ (H6_W, H7_W) 1.8 GDI (H66W) 10.1999 - 10.2001 88 120 1834 Maasturi, umpi
MITSUBISHI LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C69A) 06.1992 - 12.1993 103 140 1834 Viistoperä
HYUNDAI SONATA II (Y-2) 1.8 i 09.1988 - 10.1993 70 95 1796 Sedan
HYUNDAI SONATA III (Y-3) 1.8 i 05.1993 - 06.1998 72 98 1796 Sedan
HYUNDAI LANTRA I (J-1) 1.8 i.e. 16V 10.1990 - 11.1995 93 127 1836 Sedan
HYUNDAI TRAJET (FO) 2.0 03.2000 - 07.2008 100 136 1997 Tila-auto
HYUNDAI TRAJET (FO) 2.0 01.2004 - 07.2008 103 140 1975 Tila-auto
HYUNDAI ELANTRA Sedan (XD) 2.0 06.2000 - 07.2006 104 141 1975 Sedan
HYUNDAI ELANTRA Sedan (XD) 2.0 06.2000 - 07.2006 102 139 1975 Sedan
HYUNDAI ELANTRA Sedan (XD) 2.0 10.2003 - 07.2006 105 143 1975 Sedan
HYUNDAI ELANTRA (XD) 2.0 06.2000 - 07.2006 104 141 1975 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA (XD) 2.0 06.2000 - 07.2006 102 139 1975 Viistoperä
HYUNDAI ELANTRA (XD) 2.0 10.2003 - 07.2006 105 143 1975 Viistoperä
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2.0 08.2001 - 03.2006 99 135 1997 Maasturi, umpi
HYUNDAI COUPE (GK) 2.0 03.2002 - 08.2009 102 139 1975 Coupe
HYUNDAI TUCSON (JM) 2.0 08.2004 - 03.2010 104 141 1975 Maasturi, umpi
KIA JOICE 2.0 02.2000 - . 102 139 1997 Tila-auto
KIA JOICE 2.0 09.2001 - . 88 120 1997 Tila-auto
KIA MAGENTIS (GD) 2.0 05.2001 - . 100 136 1997 Sedan
KIA CERATO Sedan (LD) 2.0 04.2004 - . 105 143 1975 Sedan
KIA CERATO (LD) 2.0 04.2004 - . 105 143 1975 Viistoperä
KIA MAGENTIS (MG) 2.0 11.2005 - . 106 144 1998 Sedan
KIA MAGENTIS (MG) 2.0 07.2009 - . 121 165 1998 Sedan
KIA CEE'D Viistoperä (ED) 2.0 12.2006 - 12.2012 105 143 1975 Viistoperä
KIA CEE'D SW (ED) 2.0 09.2007 - 12.2012 105 143 1975 StW
KIA OPTIMA 2.0 03.2012 - . 125 170 1999 Sedan
KIA OPTIMA 2.0 09.2010 - . 204 277 1998 Sedan
MITSUBISHI SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.0 10.1998 - 12.2004 98 133 1997 Tila-auto
MITSUBISHI L 400 Umpikori (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.0 06.1996 - 03.2001 85 116 1997 Umpikori
MITSUBISHI LANCER StW (CS_W) 2.0 09.2003 - 12.2007 99 135 1997 StW
MITSUBISHI LANCER Sedan (CS_A, CT0) 2.0 (CS9A) 12.2003 - . 99 135 1997 Sedan
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.0 (CU2W) 05.2003 - 10.2006 100 136 1997 Maasturi, umpi
MITSUBISHI GALANT VI (EA_) 2.0 (EA2A) 09.1996 - 09.2000 100 136 1997 Sedan
MITSUBISHI GALANT VI StW (EA_) 2.0 (EA2W) 09.2000 - 10.2003 98 133 1997 StW
ISUZU CAMPO (KB) 2.0 (KB23) 01.1983 - 03.1988 52 71 1994 Avolava
ISUZU CAMPO (KB) 2.0 (KB28) 06.1985 - 12.1988 58 79 1949 Avolava
MITSUBISHI L 300 Bussi (P0_W, P1_W, P2_W) 2.0 (P13T, P03W, P03V, P13V) 11.1986 - . 66 90 1997 Bussi
MITSUBISHI L 400 / SPACE GEAR Bussi (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.0 (PA3W) 09.1995 - 10.2002 83 113 1997 Bussi
MITSUBISHI L 400 Umpikori (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.0 (PA3W) 12.1994 - 10.2002 83 113 1997 Umpikori
HYUNDAI LANTRA II Wagon (J-2) 2.0 16V 12.1996 - 10.2000 102 139 1975 StW
HYUNDAI COUPE (RD) 2.0 16V 08.1996 - 04.2002 102 139 1975 Coupe
HYUNDAI COUPE (RD) 2.0 16V 03.2001 - 04.2002 99 135 1975 Coupe
HYUNDAI LANTRA II (J-2) 2.0 16V 08.1996 - 09.2000 102 139 1975 Sedan
HYUNDAI SONATA IV (EF) 2.0 16V 06.1998 - 10.2001 100 136 1997 Sedan
HYUNDAI SONATA IV (EF) 2.0 16V 10.2001 - 11.2004 96 131 1997 Sedan
KIA SPORTAGE (JE_, KM_) 2.0 16V 4WD 09.2004 - . 104 141 1975 Maasturi, umpi
MITSUBISHI LANCER Sedan (CS_A, CT0) 2.0 16V EVO IX (CT9A) 01.2006 - . 206 280 1997 Sedan
MITSUBISHI LANCER Sedan (CS_A, CT0) 2.0 16V EVO VIII (CT9A) 03.2004 - . 195 265 1997 Sedan
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.0 4WD 01.2002 - 10.2006 177 241 1997 Maasturi, umpi
MITSUBISHI LANCER Sedan (CS_A, CT0) 2.0 4WD 08.2005 - . 213 290 1997 Sedan
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.0 4WD (CU2W) 05.2003 - 10.2006 100 136 1997 Maasturi, umpi
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.0 4WD (CU2W) 05.2003 - 10.2006 93 126 1997 Maasturi, umpi
ISUZU CAMPO (KB) 2.0 4WD (KB43, KB48) 01.1983 - 03.1988 52 71 1994 Avolava
ISUZU CAMPO (KB) 2.0 4WD (KB48) 06.1985 - 12.1988 58 79 1949 Avolava
SUBAR FORESTER (SF) 2.0 AWD 08.1997 - 09.2002 90 122 1994 Maasturi, umpi
SUBAR FORESTER (SF) 2.0 AWD 06.1998 - 09.2002 92 125 1994 Maasturi, umpi
SUBAR FORESTER (SG) 2.0 AWD 09.2002 - . 92 125 1994 Maasturi, umpi
SUBAR LEGACY IV StW (BL, BP, B13_) 2.0 AWD 09.2003 - . 101 138 1994 StW
SUBAR LEGACY IV StW (BL, BP, B13_) 2.0 AWD 06.2005 - . 132 179 1994 StW
SUBAR LEGACY IV StW (BL, BP, B13_) 2.0 AWD 06.2005 - . 140 190 1994 StW
SUBAR FORESTER (SH) 2.0 AWD 01.2010 - . 110 150 1995 Maasturi, umpi
MAZDA 5 (CR19) 2.0 CD 03.2005 - . 81 110 1998 Tila-auto
MAZDA 5 (CR19) 2.0 CD 06.2005 - . 105 143 1998 Tila-auto
HYUNDAI ELANTRA Sedan (HD) 2.0 CVVT 06.2006 - 05.2010 103 140 1975 Sedan
KIA CARENS II (FJ) 2.0 CVVT 08.2004 - . 102 139 1975 Tila-auto
KIA CARENS III (UN) 2.0 CVVT 09.2006 - . 106 144 1998 Tila-auto
MAZDA 323 S VI (BJ) 2.0 D 09.1998 - 05.2004 52 71 1998 Sedan
MAZDA 323 F VI (BJ) 2.0 D 09.1998 - 05.2004 52 71 1998 Viistoperä
MAZDA 6 (GG) 2.0 DI 06.2002 - 08.2007 100 136 1998 Sedan
MAZDA 6 (GG) 2.0 DI 08.2002 - 08.2007 89 121 1998 Sedan
MAZDA 6 Hatchback (GG) 2.0 DI 08.2002 - 08.2007 100 136 1998 Viistoperä
MAZDA 6 Hatchback (GG) 2.0 DI 08.2002 - 08.2007 89 121 1998 Viistoperä
MAZDA 6 Station Wagon (GY) 2.0 DI 08.2002 - 08.2007 100 136 1998 StW
MAZDA 6 Station Wagon (GY) 2.0 DI 08.2002 - 08.2007 89 121 1998 StW
HYUNDAI COUPE (GK) 2.0 GLS 02.2003 - 08.2009 105 143 1975 Coupe
HYUNDAI SONATA II (Y-2) 2.0 i 01.1991 - 10.1993 80 109 1997 Sedan
HYUNDAI SONATA II (Y-2) 2.0 i 09.1988 - 08.1991 74 101 1997 Sedan
HYUNDAI SONATA II (Y-2) 2.0 i 16V 01.1991 - 10.1993 96 130 1997 Sedan
HYUNDAI SONATA III (Y-3) 2.0 i 16V 05.1993 - 06.1998 102 139 1997 Sedan
HYUNDAI SONATA III (Y-3) 2.0 i 16V 06.1996 - 06.1998 92 125 1997 Sedan
KIA SPORTAGE (JE_, KM_) 2.0 i 16V 09.2004 - . 104 141 1975 Maasturi, umpi
KIA PRO CEE'D (ED) 2.0 LPG 01.2009 - 12.2009 105 143 1975 Viistoperä
HYUNDAI TUCSON (JM) 2.0 Neliveto 08.2004 - 03.2010 104 141 1975 Maasturi, umpi
SUBAR FORESTER (SF) 2.0 S Turbo AWD 06.1998 - 04.2001 125 170 1994 Maasturi, umpi
SUBAR FORESTER (SF) 2.0 S Turbo AWD 04.2001 - 09.2002 130 177 1994 Maasturi, umpi
HYUNDAI GENESIS Coupe 2.0 T 01.2008 - . 157 214 1998 Coupe
KIA RETONA (CE) 2.0 TD 06.1999 - . 61 83 1998 Maasturi, umpi
MAZDA PREMACY (CP) 2.0 TD 10.1999 - 07.2000 66 90 1998 Tila-auto
MAZDA PREMACY (CP) 2.0 TD 07.2000 - 03.2005 74 101 1998 Tila-auto
KIA SPORTAGE (K00) 2.0 TD 4WD 10.1997 - 08.2003 61 83 1998 Maasturi, umpi
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.0 Turbo 4WD (CU2W) 04.2004 - 10.2006 148 201 1997 Maasturi, umpi
HYUNDAI SONATA V (NF) 2.0 VVTi GLS 05.2005 - 12.2010 106 144 1998 Sedan
ISUZU CAMPO (KB) 2.2 (TFS) 01.1989 - 12.1990 66 90 2254 Avolava
MAZDA B-SERIE (UF) 2.2 D 01.1985 - 03.1996 47 64 2184 Avolava
MAZDA 6 Viistoperä (GH) 2.2 D 01.2010 - . 95 129 2183 Viistoperä
MAZDA 6 (GH) 2.2 D 01.2010 - . 95 129 2183 Sedan
MAZDA 6 (GH) 2.2 D 01.2010 - . 132 180 2183 Sedan
MAZDA 6 StW (GH) 2.2 D 01.2010 - . 95 129 2183 StW
MAZDA 6 StW (GH) 2.2 MRZ-CD 01.2010 - . 132 180 2183 StW
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD 06.2009 - . 110 150 2184 Viistoperä
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD 06.2009 - . 136 185 2184 Viistoperä
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.2 MZR CD 06.2009 - . 110 150 2184 Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.2 MZR CD 06.2009 - . 136 185 2184 Sedan
MAZDA CX-7 (ER) 2.2 MZR-CD 09.2009 - . 127 173 2184 Maasturi, umpi
MAZDA 6 Viistoperä (GH) 2.2 MZR-CD 01.2010 - . 132 180 2183 Viistoperä
MAZDA 6 Viistoperä (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 136 185 2184 Viistoperä
MAZDA 6 Viistoperä (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 120 163 2184 Viistoperä
MAZDA 6 Viistoperä (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 92 125 2184 Viistoperä
MAZDA 6 (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - 12.2012 92 125 2184 Sedan
MAZDA 6 (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 120 163 2184 Sedan
MAZDA 6 (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 136 185 2184 Sedan
MAZDA 6 StW (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 92 125 2184 StW
MAZDA 6 StW (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 120 163 2184 StW
MAZDA 6 StW (GH) 2.2 MZR-CD 01.2009 - . 136 185 2184 StW
OPEL CAMPO (TF_) 2.3 (TFR16) 08.1991 - 08.1994 69 94 2255 Avolava
OPEL CAMPO (TF_) 2.3 (TFR16) 08.1994 - 09.1996 72 98 2254 Avolava
OPEL CAMPO (TF_) 2.3 4x4 (TFS16) 08.1991 - 08.1994 69 94 2255 Avolava
HYUNDAI H100 Bussi (P) 2.4 01.1997 - 03.2000 84 114 2351 Bussi
HYUNDAI H100 Bussi (P) 2.4 07.1993 - 03.2000 90 122 2351 Bussi
HYUNDAI H-1 / STAREX 2.4 06.1997 - 04.2004 82 112 2351 Tila-auto
HYUNDAI H-1 Umpikori 2.4 03.2000 - 04.2004 82 112 2351 Umpikori
HYUNDAI SONATA V (NF) 2.4 01.2005 - 12.2010 119 162 2359 Sedan
KIA OPTIMA 2.4 09.2010 - . 149 203 2359 Sedan
MITSUBISHI GALANT VI (EA_) 2.4 10.2003 - 10.2004 121 165 2378 Sedan
MITSUBISHI L 400 / SPACE GEAR Bussi (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 05.1995 - 10.2002 97 132 2351 Bussi
MITSUBISHI L 400 Umpikori (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.4 06.1996 - 10.2002 97 132 2350 Umpikori
MITSUBISHI GRANDIS (NA_W) 2.4 04.2004 - . 121 165 2378 Tila-auto
HYUNDAI SONATA IV (EF) 2.4 16V 03.1998 - 10.2001 105 143 2351 Sedan
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 02.2001 - 03.2006 100 136 2351 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 02.2001 - 03.2006 107 146 2351 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 4x4 02.2001 - 03.2006 100 136 2351 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 4x4 02.2001 - 03.2006 107 146 2351 Maasturi, umpi
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD 05.2003 - 10.2006 102 139 2351 Maasturi, umpi
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD (CU5W) 11.2003 - 10.2006 118 160 2378 Maasturi, umpi
MITSUBISHI OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD (CU5W) 05.2003 - 10.2006 119 162 2378 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ II (CM) 2.4 4x4 07.2010 - . 128 174 2359 Maasturi, umpi
KIA SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 11.2009 - . 128 174 2359 Maasturi, umpi
KIA SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 4WD 11.2009 - . 128 174 2359 Maasturi, umpi
MITSUBISHI SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI 10.1998 - 12.2004 110 150 2351 Tila-auto
MITSUBISHI SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI 09.2000 - 12.2004 108 147 2351 Tila-auto
MITSUBISHI GALANT VI (EA_) 2.4 GDI (EA3A) 02.1999 - 09.2000 110 150 2351 Sedan
MITSUBISHI GALANT VI (EA_) 2.4 GDI (EA3A) 09.2000 - 10.2004 106 144 2351 Sedan
MITSUBISHI GALANT VI StW (EA_) 2.4 GDI (EA3W) 02.1999 - 10.2003 110 150 2351 StW
MITSUBISHI GALANT VI StW (EA_) 2.4 GDI (EA3W) 09.2000 - 10.2003 106 144 2351 StW
MITSUBISHI SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI 4WD 10.1998 - 12.2004 110 150 2351 Tila-auto
MITSUBISHI SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI 4WD 09.2000 - 12.2004 108 147 2351 Tila-auto
HYUNDAI SONATA II (Y-2) 2.4 i 09.1988 - 08.1991 83 113 2351 Sedan
MITSUBISHI SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.4 i (N34W) 10.1992 - 10.1998 102 139 2351 Tila-auto
SUBAR LEGACY IV StW (BL, BP, B13_) 2.5 AWD 09.2003 - . 121 165 2457 StW
KIA MAGENTIS (GD) 2.5 V6 05.2001 - . 124 169 2493 Sedan
HYUNDAI SONATA IV (EF) 2.5 V6 24V 06.1998 - 10.2001 118 160 2493 Sedan
MAZDA B-SERIE (UF) 2.6 4WD 01.1987 - 10.1990 73 99 2555 Avolava
KIA MAGENTIS (MG) 2.7 11.2005 - . 138 188 2656 Sedan
HYUNDAI TUCSON (JM) 2.7 Neliveto 08.2004 - 03.2010 129 175 2656 Maasturi, umpi
HYUNDAI SONATA IV (EF) 2.7 V6 10.2001 - 11.2004 127 173 2656 Sedan
HYUNDAI TRAJET (FO) 2.7 V6 09.2000 - 07.2008 127 173 2656 Tila-auto
HYUNDAI COUPE (GK) 2.7 V6 03.2002 - 08.2009 123 167 2656 Coupe
HYUNDAI COUPE (GK) 2.7 V6 01.2007 - 08.2009 121 165 2656 Coupe
KIA MAGENTIS (MG) 2.7 V6 07.2009 - . 142 193 2656 Sedan
KIA CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.7 V6 06.2006 - . 139 189 2656 Tila-auto
KIA SPORTAGE (JE_, KM_) 2.7 V6 4WD 09.2004 - . 129 175 2656 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2.7 V6 4x4 02.2001 - 03.2006 127 173 2656 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ II (CM) 2.7 V6 GLS 03.2006 - . 139 189 2656 Maasturi, umpi
HYUNDAI SANTA FÉ II (CM) 2.7 V6 GLS 4x4 03.2006 - . 139 189 2656 Maasturi, umpi
HYUNDAI XG (XG) 250 12.1998 - 12.2005 120 163 2493 Sedan
SUBAR TRIBECA (B9) 3.0 01.2005 - . 184 250 2999 Maasturi, umpi
SUBAR TRIBECA (B9) 3.0 10.2006 - . 180 245 3000 Maasturi, umpi
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.0 4WD 02.2007 - . 131 178 2972 Maasturi, umpi
SUBAR OUTBACK (BL, BP) 3.0 AWD 11.2003 - 09.2009 180 245 3000 StW
ISUZU TROOPER 3.0 DTI 05.1998 - . 118 160 2999 Maasturi, umpi
ISUZU TROOPER Maasturi, avo 3.0 DTI 04.2000 - . 118 160 2999 Maasturi, avo
OPEL MONTEREY B 3.0 DTI 07.1998 - 08.1999 117 159 2999 Maasturi, umpi
SUBAR LEGACY III StW (BE, BH) 3.0 H6 AWD 08.2000 - 08.2003 154 209 3000 StW
SUBAR LEGACY III (BE, BH) 3.0 H6 AWD 08.2000 - 08.2003 154 209 3000 Sedan
SUBAR OUTBACK (BE, BH) 3.0 H6 AWD 10.2000 - 08.2003 154 209 3000 StW
HYUNDAI SONATA II (Y-2) 3.0 i V6 01.1991 - 10.1993 107 145 2972 Sedan
HYUNDAI SONATA III (Y-3) 3.0 i V6 05.1993 - 06.1998 107 146 2972 Sedan
SUBAR LEGACY IV (BL, BP) 3.0 R AWD 09.2003 - . 180 245 3000 Sedan
SUBAR LEGACY IV StW (BL, BP, B13_) 3.0 R AWD 09.2003 - . 180 245 3000 StW
HYUNDAI GALLOPER II (JK-01) 3.0 V6 08.1998 - 12.2003 104 141 2972 Maasturi, umpi
MITSUBISHI GALLOPER (JK-01) 3.0 V6 09.1998 - 12.2003 104 141 2972 Maasturi, umpi
MITSUBISHI PAJERO SPORT (K90) 3.0 V6 (K96W) 11.1998 - . 130 177 2972 Maasturi, umpi
MITSUBISHI PAJERO SPORT (K90) 3.0 V6 (K96W) 06.2000 - . 125 170 2972 Maasturi, umpi
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W) 06.1997 - 10.1999 130 177 2972 Maasturi, umpi
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W) 3.0 V6 4WD (V23W, V43W, V23C) 12.1990 - 12.1995 110 150 2972 Maasturi, umpi
KIA OPIRUS (GH) 3.5 09.2003 - . 149 203 3497 Sedan
MITSUBISHI PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.5 04.2000 - 01.2007 149 203 3497 Maasturi, umpi
MITSUBISHI PAJERO III Maasturi, avo (V6_W, V7_W) 3.5 V6 GDI (V65W, V75W) 04.2000 - 12.2006 149 203 3497 Maasturi, avo
SUBAR TRIBECA (B9) 3.6 09.2007 - . 190 258 3630 Maasturi, umpi
SUBAR OUTBACK (BM, BR) 3.6 R AWD 09.2009 - . 191 260 3630 StW
MITSUBISHI PAJERO IV (V8_W, V9_W) 3.8 V6 (V87W, V97W) 02.2007 - . 184 250 3828 Maasturi, umpi
HYUNDAI XG (XG) 30 12.1998 - 12.2005 138 188 2972 Sedan
PROTO PERSONA 300 (C9_M) 313i 03.1996 - . 55 75 1299 Viistoperä
PROTO PERSONA 300 (C9_M) 315 GLi/GLSi 03.1996 - . 66 90 1468 Viistoperä
PROTO PERSONA 300 (C9_M) 315 GLSi 09.1996 - . 64 87 1468 Viistoperä
PROTO PERSONA 300 (C9_M) 316 03.1996 - . 70 95 1597 Viistoperä
PROTO PERSONA 300 (C9_M) 316 GLXi 03.1996 - . 83 113 1597 Viistoperä
HYUNDAI XG (XG) 350 10.2002 - 12.2005 145 197 3497 Sedan
MAZDA E-SERIE Lava / alusta (SD1) E2200 D 11.1988 - 03.1997 47 64 2184 Lava / alusta