Ostoskorissa
yhteensä 0.00 €
 
Öljynsuodatin
Osanumero : OP568
Merkki : FILTRON
 
Öljynsuodatin Hinta 8.20 €
Toimitusaika
(työpäivää): 1-5

Hinnat sisältävät ALV:n 24%
-
   
 
Suodatintyyppi Ruuvattava suodatin
Tiivisteen halkaisija (mm) 71,5
Korkeus (mm) 86
Kierre 1 UNF 3/4"-16
Korvaava tuote/korvaava tiedote 2 yhdellä peruutuksenestoventtiilillä
 
Vastaavat
Merkki/Malli Osanumero Nimike   Toimitusaika
(työpäivää)
Hinta Määrä  
SCTGERMANY SM112 Öljynsuodatin
0-1 3.50 € Hyllyssä
Vertailunumerot
Merkki Osanumero
AC SR
AC X7
AC ST
AC X19
AC SK
AC X561
FORD 1498024
FORD 5000187
FORD 5014515
HURTH 4335
HURTH OK32
MAN 107580
OPEL 650354
OPEL 6503546
OPEL 650367
OPEL 3430499
OPEL 650356
VAUXHALL 650356
VAUXHALL 7984718
VAUXHALL 6503546
VAUXHALL 650367
VAUXHALL 3430499
VAUXHALL 7984235
VOLVO 3517857
VOLVO 35178573
VOLVO 1266286
VOLVO VO3517857
VOLVO 418432
VOLVO 12662862
VOLVO 4184321
VOLVO 1266388
Sopii autoihin
Merkki/Malli Vuosimalli kW hv l/cm3 Tyyppi/laji
DAF 55 1.1 10.1967 - 09.1972 33 45 1108 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 1.4 01.1983 - 12.1986 46 63 1397 Sedan
VOLVO 340-360 (343, 345) 1.4 08.1979 - 07.1983 47 64 1397 Viistoperä
VOLVO S40 I (VS) 1.6 09.1995 - 08.1999 77 105 1588 Sedan
VOLVO P 121 1.6 05.1959 - 09.1966 44 60 1596 Sedan
VOLVO 440 K (445) 1.7 09.1988 - 12.1996 78 106 1721 Viistoperä
VOLVO 440 K (445) 1.7 08.1989 - 12.1996 75 102 1721 Viistoperä
VOLVO 440 K (445) 1.7 Turbo 08.1988 - 07.1996 88 120 1721 Viistoperä
VOLVO 440 K (445) 1.7 Turbo 01.1991 - 12.1996 90 122 1721 Viistoperä
VOLVO S40 I (VS) 1.8 07.1995 - 08.1999 85 115 1731 Sedan
VOLVO V40 StW (VW) 1.8 07.1995 - 08.1999 85 115 1731 StW
VOLVO P 121 1.8 05.1959 - 09.1966 50 68 1775 Sedan
VOLVO P 121 1.8 02.1967 - 05.1971 55 75 1780 Sedan
VOLVO 440 K (445) 1.8 08.1991 - 07.1996 66 90 1794 Viistoperä
VOLVO P 544 1.8 08.1961 - 07.1967 50 68 1775 Viistoperä
VOLVO DUETT 1.8 08.1961 - 07.1967 50 68 1780 Erikoisrakenne
VOLVO 140 (142, 144) 1.8 S 07.1967 - 01.1972 74 101 1780 Sedan
VOLVO 850 StW (LW) 2.0 08.1994 - 12.1996 93 126 1984 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.0 02.1993 - 12.1996 105 143 1984 StW
VOLVO 940 (944) 2.0 01.1992 - 07.1994 82 112 1986 Sedan
VOLVO 940 (944) 2.0 09.1990 - 09.1993 89 121 1986 Sedan
VOLVO 940 (944) 2.0 09.1990 - 09.1993 102 139 1986 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.0 11.1994 - 12.1995 89 121 1986 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.0 10.1994 - 05.1997 102 139 1986 Sedan
VOLVO 940 II StW (945) 2.0 11.1994 - 12.1995 89 121 1986 StW
VOLVO 940 II StW (945) 2.0 10.1994 - 05.1997 102 139 1986 StW
VOLVO 240 (P242, P244) 2.0 08.1976 - 07.1979 66 90 1986 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.0 09.1978 - 08.1983 71 97 1986 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.0 08.1974 - 07.1976 60 82 1986 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.0 08.1984 - 07.1985 76 103 1986 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.0 10.1982 - 08.1984 100 136 1986 Sedan
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.0 08.1974 - 07.1975 60 82 1986 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.0 08.1980 - 12.1984 71 97 1986 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.0 08.1976 - 01.1982 66 90 1986 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.0 08.1984 - 07.1985 76 103 1986 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.0 08.1983 - 07.1993 86 117 1986 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.0 10.1982 - 08.1984 100 136 1986 StW
VOLVO 960 (964) 2.0 08.1990 - 09.1993 140 190 1986 Sedan
VOLVO 960 (964) 2.0 09.1990 - 08.1993 103 140 1986 Sedan
VOLVO 960 Kombi (965) 2.0 08.1990 - 09.1993 140 190 1986 StW
VOLVO 960 Kombi (965) 2.0 09.1990 - 08.1993 103 140 1986 StW
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1982 - 07.1984 66 90 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1984 - 07.1990 75 102 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1984 - 07.1986 85 115 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1983 - 07.1984 68 92 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1984 - 07.1987 77 105 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1984 - 07.1986 87 118 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1986 - 07.1988 82 112 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1988 - 07.1989 80 109 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1987 - 07.1988 81 110 1986 Sedan
VOLVO 340-360 Sedan (344) 2.0 08.1983 - 07.1984 83 113 1986 Sedan
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1980 - 07.1983 70 95 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1980 - 07.1984 65 88 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1988 - 07.1989 80 109 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1986 - 07.1988 82 112 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1982 - 07.1984 83 113 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1982 - 07.1984 85 115 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1983 - 07.1984 68 92 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1984 - 07.1987 77 105 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1984 - 07.1986 87 118 1986 Viistoperä
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.0 08.1987 - 07.1988 81 110 1986 Viistoperä
VOLVO 140 (142, 144) 2.0 08.1968 - 07.1974 60 82 1986 Sedan
VOLVO 140 (142, 144) 2.0 09.1970 - 04.1975 91 124 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 08.1985 - 07.1992 89 121 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 01.1987 - 08.1988 86 117 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 09.1988 - 08.1990 76 103 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 01.1986 - 08.1990 118 160 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 01.1985 - 12.1985 120 163 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 12.1983 - 07.1984 110 150 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 09.1990 - 08.1992 82 111 1986 Sedan
VOLVO S40 I (VS) 2.0 07.1995 - 12.2003 100 136 1948 Sedan
VOLVO S40 I (VS) 2.0 07.1995 - 08.1999 103 140 1948 Sedan
VOLVO V40 StW (VW) 2.0 07.1995 - 06.2004 100 136 1948 StW
VOLVO V40 StW (VW) 2.0 07.1995 - 08.1999 103 140 1948 StW
VOLVO P 121 2.0 11.1968 - 05.1971 60 82 1986 Sedan
VOLVO P 122 S AMAZON 2.0 11.1968 - 05.1971 74 101 1986 Sedan
VOLVO V70 I (LV) 2.0 01.1997 - 03.2000 93 126 1984 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.0 01.1997 - 03.2000 105 143 1984 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.0 01.1997 - 03.2000 132 180 1984 StW
VOLVO C70 I Coupe 2.0 03.1997 - 09.2002 132 180 1984 Coupe
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 08.1989 - 07.1991 82 112 1986 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 08.1985 - 07.1992 89 121 1986 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 01.1987 - 08.1988 86 117 1986 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 09.1988 - 08.1990 76 103 1986 StW
VOLVO S70 (LS) 2.0 01.1997 - 11.2000 93 126 1984 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.0 01.1997 - 11.2000 105 143 1984 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.0 01.1997 - 11.2000 132 180 1984 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.0 01.1997 - 11.2000 120 163 1984 Sedan
VOLVO C70 I Cabriolet 2.0 03.1998 - 10.2005 132 180 1984 Cabriolet
VOLVO 850 (LS) 2.0 06.1991 - 12.1996 105 143 1984 Sedan
VOLVO 850 (LS) 2.0 08.1994 - 12.1996 93 126 1984 Sedan
VOLVO 940 Kombi (945) 2.0 01.1992 - 07.1994 82 112 1986 StW
VOLVO 940 Kombi (945) 2.0 09.1990 - 09.1993 89 121 1986 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 16V 09.1987 - 08.1990 100 136 1986 StW
VOLVO 740 (744) 2.0 GLE 09.1987 - 08.1990 103 140 1986 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.0 GLE 04.1983 - 07.1984 85 116 1986 Sedan
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 GLE 09.1987 - 08.1990 103 140 1986 StW
VOLVO 140 (142, 144) 2.0 S 11.1968 - 09.1972 74 101 1986 Sedan
VOLVO 140 StW (145) 2.0 S 08.1968 - 07.1974 60 82 1986 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.0 Turbo 02.1993 - 12.1996 155 210 1984 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.0 Turbo 09.1993 - 10.1997 132 180 1984 StW
VOLVO 940 (944) 2.0 Turbo 08.1990 - 12.1994 114 155 1986 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.0 Turbo 04.1996 - 10.1998 114 155 1986 Sedan
VOLVO 940 II StW (945) 2.0 Turbo 04.1996 - 10.1998 114 155 1986 StW
VOLVO 740 (744) 2.0 Turbo 09.1990 - 08.1991 114 155 1986 Sedan
VOLVO V70 I (LV) 2.0 Turbo 01.1997 - 03.2000 155 211 1984 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.0 Turbo 01.1997 - 03.2000 166 226 1984 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 Turbo 09.1990 - 08.1991 114 155 1986 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 Turbo 09.1987 - 08.1990 115 156 1986 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.0 Turbo 05.1985 - 08.1987 121 165 1986 StW
VOLVO S70 (LS) 2.0 Turbo 01.1997 - 11.2000 155 210 1984 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.0 Turbo 01.1997 - 11.2000 166 226 1984 Sedan
VOLVO 850 (LS) 2.0 Turbo 08.1993 - 12.1996 155 210 1984 Sedan
VOLVO 850 (LS) 2.0 Turbo 09.1993 - 10.1996 132 179 1984 Sedan
VOLVO 940 Kombi (945) 2.0 Turbo 01.1991 - 07.1995 114 155 1986 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.0 Turbo AWD 01.1997 - 03.2000 166 226 1984 StW
VOLVO 240 (P242, P244) 2.1 08.1974 - 07.1975 71 97 2127 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.1 08.1975 - 07.1980 74 100 2127 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.1 08.1980 - 07.1984 79 107 2127 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.1 08.1974 - 07.1980 90 122 2127 Sedan
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 08.1975 - 07.1980 74 100 2127 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 08.1980 - 07.1984 80 109 2127 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 08.1974 - 07.1979 90 122 2127 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 08.1974 - 07.1975 71 97 2127 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 08.1980 - 07.1984 79 107 2127 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 01.1977 - 08.1978 86 117 2127 StW
VOLVO 340-360 (343, 345) 2.1 08.1981 - 07.1982 90 122 2127 Viistoperä
VOLVO 240 (P242, P244) 2.1 Turbo 08.1980 - 07.1984 114 155 2127 Sedan
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.1 Turbo 08.1980 - 07.1985 114 155 2127 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.3 01.1996 - 10.1996 106 144 2319 StW
VOLVO 940 (944) 2.3 08.1990 - 12.1994 96 131 2316 Sedan
VOLVO 940 (944) 2.3 08.1992 - 07.1994 85 116 2316 Sedan
VOLVO 940 (944) 2.3 08.1990 - 07.1991 114 156 2316 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.3 08.1994 - 10.1998 96 131 2316 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.3 08.1994 - 07.1995 85 116 2316 Sedan
VOLVO 940 II StW (945) 2.3 08.1994 - 10.1998 96 131 2316 StW
VOLVO 940 II StW (945) 2.3 08.1994 - 07.1995 85 116 2316 StW
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1984 - 07.1986 81 110 2315 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1980 - 07.1984 82 112 2315 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1986 - 07.1987 83 113 2315 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1983 - 07.1985 96 131 2316 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1980 - 07.1983 100 136 2316 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1978 - 07.1980 103 140 2316 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1984 - 12.1989 98 133 2316 Sedan
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 08.1986 - 12.1988 85 115 2316 Sedan
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 08.1984 - 07.1986 81 110 2315 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 08.1980 - 07.1984 82 112 2315 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 08.1986 - 07.1987 83 113 2316 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 08.1984 - 07.1985 96 131 2316 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 08.1984 - 12.1988 98 133 2316 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 01.1983 - 12.1984 100 136 2316 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 08.1986 - 12.1988 85 115 2316 StW
VOLVO 740 (744) 2.3 09.1985 - 12.1989 83 113 2315 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1984 - 07.1990 84 114 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1984 - 07.1988 96 131 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1988 - 07.1991 114 156 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1987 - 07.1992 85 115 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1988 - 07.1990 100 136 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1986 - 07.1988 86 117 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1983 - 07.1984 95 129 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1987 - 07.1989 117 159 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1988 - 08.1992 111 151 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 08.1984 - 07.1986 82 112 2316 Sedan
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1985 - 12.1989 83 113 2315 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 09.1985 - 07.1990 84 114 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1985 - 07.1988 96 131 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1987 - 07.1992 85 115 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1988 - 07.1990 114 156 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1989 - 07.1990 100 136 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1987 - 07.1989 117 159 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 07.1989 - 08.1992 111 151 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 08.1985 - 07.1986 82 112 2316 StW
VOLVO 850 (LS) 2.3 01.1996 - 10.1996 106 144 2319 Sedan
VOLVO 940 Kombi (945) 2.3 08.1990 - 12.1994 96 131 2316 StW
VOLVO 940 Kombi (945) 2.3 08.1992 - 07.1994 85 116 2316 StW
VOLVO 940 Kombi (945) 2.3 08.1990 - 07.1991 114 155 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 GL 08.1984 - 08.1987 89 121 2316 StW
VOLVO 740 (744) 2.3 GLE 08.1984 - 12.1985 103 140 2316 Sedan
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 GLE 08.1984 - 08.1987 103 140 2316 StW
VOLVO 240 (P242, P244) 2.3 i KAT 08.1986 - 07.1993 85 115 2316 Sedan
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 i KAT 08.1986 - 07.1993 85 115 2316 StW
VOLVO 240 Kombi (P245) 2.3 KAT 08.1991 - 07.1992 100 136 2316 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.3 T AWD 04.1997 - 03.2000 184 250 2319 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.3 T-5 01.1997 - 03.2000 176 239 2319 StW
VOLVO C70 I Coupe 2.3 T-5 03.1997 - 09.2002 176 240 2319 Coupe
VOLVO S70 (LS) 2.3 T-5 01.1997 - 11.2000 176 239 2319 Sedan
VOLVO V70 I (LV) 2.3 T-5 AWD 01.1997 - 03.2000 176 239 2319 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.3 T5 02.1993 - 12.1996 166 226 2319 StW
VOLVO C70 I Cabriolet 2.3 T5 03.1998 - 10.2005 176 239 2319 Cabriolet
VOLVO C70 I Cabriolet 2.3 T5 07.2002 - 10.2005 180 245 2319 Cabriolet
VOLVO 850 (LS) 2.3 T5 08.1993 - 07.1996 166 226 2319 Sedan
VOLVO 850 StW (LW) 2.3 T5 R 04.1996 - 10.1996 176 239 2319 StW
VOLVO 850 (LS) 2.3 T5 R 04.1996 - 10.1996 176 239 2319 Sedan
VOLVO 850 StW (LW) 2.3 T5-R 08.1995 - 12.1996 184 250 2319 StW
VOLVO 850 (LS) 2.3 T5-R 08.1995 - 12.1996 184 250 2319 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.3 ti 01.1995 - 10.1998 99 135 2316 Sedan
VOLVO 940 II StW (945) 2.3 ti 01.1995 - 10.1998 99 135 2316 StW
VOLVO 940 (944) 2.3 Turbo 08.1990 - 07.1994 121 165 2316 Sedan
VOLVO 940 (944) 2.3 Turbo 08.1991 - 07.1993 140 190 2316 Sedan
VOLVO 940 II (944) 2.3 Turbo 08.1994 - 10.1998 121 165 2316 Sedan
VOLVO 940 II StW (945) 2.3 Turbo 08.1994 - 10.1998 121 165 2316 StW
VOLVO 940 II StW (945) 2.3 Turbo 08.1995 - 10.1998 126 171 2316 StW
VOLVO 960 (964) 2.3 Turbo 09.1990 - 08.1993 121 165 2316 Sedan
VOLVO 960 Kombi (965) 2.3 Turbo 09.1990 - 08.1993 121 165 2316 StW
VOLVO 740 (744) 2.3 Turbo 08.1986 - 07.1989 115 156 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 Turbo 08.1989 - 07.1990 121 165 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 Turbo 08.1989 - 07.1990 140 190 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 Turbo 08.1985 - 12.1988 134 182 2316 Sedan
VOLVO 740 (744) 2.3 Turbo 09.1989 - 08.1991 125 170 2316 Sedan
VOLVO 760 (704, 764) 2.3 Turbo 09.1987 - 08.1990 115 156 2316 Sedan
VOLVO 760 Kombi (704, 765) 2.3 Turbo 08.1984 - 08.1990 134 182 2316 StW
VOLVO 760 Kombi (704, 765) 2.3 Turbo 09.1987 - 08.1990 115 156 2316 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.3 Turbo 01.1997 - 03.2000 184 250 2319 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08.1986 - 07.1989 115 156 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08.1989 - 07.1990 121 165 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08.1985 - 07.1988 134 182 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08.1989 - 07.1990 140 190 2316 StW
VOLVO 740 Kombi (745) 2.3 Turbo 09.1989 - 08.1991 125 170 2316 StW
VOLVO S70 (LS) 2.3 Turbo 01.1997 - 11.2000 184 250 2319 Sedan
VOLVO 940 Kombi (945) 2.3 Turbo 08.1990 - 07.1994 121 165 2316 StW
VOLVO 940 Kombi (945) 2.3 Turbo 08.1991 - 07.1993 140 190 2316 StW
VOLVO 760 (704, 764) 2.3 Turbo (704) 08.1984 - 10.1988 134 182 2316 Sedan
VOLVO 760 (704, 764) 2.3 Turbo (704) 08.1982 - 07.1984 127 173 2315 Sedan
VOLVO 850 StW (LW) 2.3 Turbo R 06.1995 - 10.1997 177 241 2319 StW
VOLVO 850 (LS) 2.3 Turbo R 06.1995 - 10.1996 177 241 2319 Sedan
VOLVO V70 I (LV) 2.4 01.1997 - 05.2000 125 170 2435 StW
VOLVO S70 (LS) 2.4 01.1997 - 11.2000 125 170 2435 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.4 08.1999 - 11.2000 103 140 2435 Sedan
VOLVO V70 II (SW) 2.4 03.2000 - 09.2003 121 165 2435 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.4 Bifuel 08.1999 - 03.2000 103 140 2435 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.4 GLE 09.1993 - 10.1997 142 193 2435 StW
VOLVO 850 (LS) 2.4 GLE 09.1993 - 10.1997 142 193 2435 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.4 T5 AWD 11.1996 - 04.1999 142 193 2435 Sedan
VOLVO V70 I (LV) 2.4 Turbo 01.1997 - 03.2000 142 193 2435 StW
VOLVO S70 (LS) 2.4 Turbo 01.1997 - 11.2000 142 193 2435 Sedan
VOLVO 850 StW (LW) 2.5 09.1992 - 12.1996 125 170 2435 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.5 08.1992 - 07.1994 103 140 2435 StW
VOLVO 850 StW (LW) 2.5 08.1994 - 12.1996 106 144 2435 StW
VOLVO 960 II (964) 2.5 07.1994 - 12.1996 125 170 2473 Sedan
VOLVO 960 II StW (965) 2.5 08.1994 - 12.1996 125 170 2473 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.5 01.1997 - 03.2000 106 144 2435 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.5 06.1998 - 03.2000 121 165 2435 StW
VOLVO S70 (LS) 2.5 01.1997 - 11.2000 106 144 2435 Sedan
VOLVO S70 (LS) 2.5 06.1998 - 11.2000 121 165 2435 Sedan
VOLVO 850 (LS) 2.5 06.1991 - 07.1994 103 140 2435 Sedan
VOLVO 850 (LS) 2.5 08.1991 - 12.1996 125 170 2435 Sedan
VOLVO 850 (LS) 2.5 08.1994 - 12.1996 106 144 2435 Sedan
VOLVO 850 StW (LW) 2.5 AWD 04.1996 - 12.1996 142 193 2435 StW
VOLVO V70 I (LV) 2.5 Bifuel 10.1998 - 08.1999 106 144 2435 StW
VOLVO S70 (LS) 2.5 Bifuel 10.1998 - 11.2000 106 144 2435 Sedan
VOLVO V70 I (LV) 2.5 Turbo AWD 01.1997 - 05.2000 142 193 2435 StW
VOLVO 260 (P262, P264) 2.7 08.1974 - 07.1980 103 140 2664 Sedan
VOLVO 760 (704, 764) 2.8 01.1982 - 12.1987 95 130 2849 Sedan
VOLVO 760 (704, 764) 2.8 (704) 05.1986 - 08.1991 105 143 2849 Sedan
VOLVO 760 (704, 764) 2.8 (704, 764) 08.1981 - 07.1988 115 156 2849 Sedan
VOLVO 760 (704, 764) 2.8 (764) 08.1986 - 07.1990 108 147 2849 Sedan
VOLVO 760 Kombi (704, 765) 2.8 (765) 05.1986 - 08.1991 105 143 2849 StW
VOLVO 760 Kombi (704, 765) 2.8 (765) 08.1986 - 08.1990 115 156 2849 StW
VOLVO 760 Kombi (704, 765) 2.8 (765) 05.1986 - 12.1987 95 130 2849 StW
VOLVO 960 (964) 2.8 GL 09.1990 - 05.1992 108 147 2849 Sedan
VOLVO 960 (964) 2.9 08.1990 - 07.1994 150 204 2922 Sedan
VOLVO 960 II (964) 2.9 07.1994 - 12.1996 150 204 2922 Sedan
VOLVO 960 II StW (965) 2.9 09.1994 - 12.1996 150 204 2922 StW
VOLVO 960 Kombi (965) 2.9 08.1990 - 07.1994 150 204 2922 StW
VOLVO 164 2.9 08.1972 - 07.1974 118 160 2978 Sedan
VOLVO 780 2.9 08.1986 - 07.1987 115 156 2849 Coupe
VOLVO 780 2.9 08.1987 - 07.1990 108 147 2849 Coupe
VOLVO S90 2.9 01.1997 - 05.1998 132 180 2922 Sedan
VOLVO S90 2.9 01.1997 - 05.1998 150 204 2922 Sedan
VOLVO V90 StW 2.9 01.1997 - 12.1998 132 180 2922 StW
VOLVO V90 StW 2.9 01.1997 - 12.1998 150 204 2922 StW
VOLVO 164 2.9 E 08.1968 - 07.1973 96 131 2978 Sedan